ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator
AL - okná a dvere

bobell

 

Hliníkové okná a dvere sú ak sú súčasťou presklenej steny, sú tvorené len krídlom vloženým v portáli z rámových a priečkových profilov presklenej steny. AK sú tzv. sólo, výrobok pozostáva zo samostatného rámu a kridla spojených kovaním . Profily okien a dverí patria do skupiny tzv. okno-dverových profilov , čiže sú zasklievané lištou zvnútra.

 

Hliníkové okná sú obľúbenou voľbou projektantov rezidencií, administratívnych budov a bytových komplexov. Umožňujú kontakt s exterierom či už sú začlenené do veľkých presklených plôch alebo ako solo výrobok v murive. Stále častejšie sa objavujú aj pri rodinných domoch. Pevnosť hliníka chráni okná pred nechceným aj zámerným poškodením. Tvarová stálosť garantuje presný chod a spoľahlivú funkčnosť po celú dobu životnosti aj pri intenzívnejšom používaní na frekventovaných miestach.

Profily okien  a dverí tvoria súčasť profilového systému zasklených stien. Tepelno izolačné vlastnosti profilov sú v posledných rokoch výrazne vylepšené použitím špeciálnych tepelných mostíkov a telelno-izolačných výplní profilov Profily sú zložené z viacerých vrstiev resp. dielov . Výhodou hliníka je jeho pevnosť, možnosť vytvárania jemných a malých drážok pre tesnenia a kovanie so zaručením tvarovej stálosti. Tesnenia sa vyrábajú zo syntetického kaučuku EPDM , bežné sú tzv. dvojmateriálové, kde tvrdá časť zabezpečuje tvar tesnenia a mäkká dobrú tesnosť k profilu. Ultra tenké steny dutinkových tesnení zabezpečujú ich malú tepelnú vodivosť. Výsledkom využitia možností použitých materiálov je pevné okno so subtilným rámom a krídlom. Napriek tomu, že hliník je dobrý tepelný vodič je súčasné hliníkové okno svojou tepelnou izoláciou na úrovni najkvalitnejších plastových alebo drevených okien 

K hlavným prednostiam hliníkových okien a dverí patrí ich trvácnosť, pevnosť a odolnosť, malá plocha rámu voči ploche skla, nespočetné množstvo farebných prvedení vrátane lakovaných imitácii dreva. V neposlenom rade je tiež jednoduchšie nastavenie a servis ako aj možnosť "upgrade" tepelnoizolačných vlastností aj kovania výmenou dielov a doplnením do starších realizácii nových komponentov. Je to dané tým, že hliníkový systém je doslova systém a jednotlivé súčasti sa priebežne modernizujú s ohľadom na to, aby do systému zapasovali. Tak napríklad staršie okná zo systému stavebnej hlbky 62 s U=2,8 je možné pomocou zámeny dvojskiel za trojsklá , výmeny tesnení a doplnenie izolačných vložiek prerobiť na okno s U=1,3 , čo je zníženie strát o viac ako polovicu.

 

 al.oknoal.okno2al. dvereal. okna

galeria al okna dvere1

galéria

Rýchly kontakt

Polia označené (*) hviezdičkou sú povinné. Miesto stavby je dôležité pre nacenenie montáže. Výkresy a fotky uľahčia aj urýchlia tvorbu správneho riešenia pre Vás
Nahrať súbor...
Maximálna veľkosť príloh je 9.76 MB

    BOBELL, s.r.o., tel : +421 44 439 6376, e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.