Skoč na obsah Skoč na menu

História firmy


Firma vznikla v apríli 1994. Spočiatku sme sa venovali veľkoobchodu s tabuľovým sklom, ale súčasne vytvárali podmienky pre nástup výroby al. konštrukcii.

Od augusta 94 sme spustili výrobu hliníkových okien,dverí, fasád a iných atypických presklených konštrukcii. Pracovníci firmy majú väčšinou dlhoročné skúsenosti s výrobou a montážou zasklených konštrukcii, už pred "zamatovou revolúciou" mnohí pracovali v štátnom podniku Oceľové konštrukcie Ružomberok, ktorý bol monopolným výrobcom takýchto konštrukcii.

Krátko po revolúcii sme si vyskúšali a overili moderné zahraničné profilové systémy. Po vzniku firmy Bobell sme z ponúkaných profilových systémov vybrali systém Hartmann, dnes už Hueck-Hartmann , neskôr poľský systém Yawal. Podrobnejší popis systémov viď v stati profilové systémy.

Začínali sme doslova v garáži rodinného domu, asi po pol roku sme si prenajali na Poľnohospodárskom Družstve v Liptovskej Osade halu a dve kancelárie. Hala bola plechová, bola tam predtým „pridružená výroba“- kovoobrábanie , na podlahe 2 cm oleja, zdevastovaný plechový skelet bez izolácie. Halu sme dali ako – tak do poriadku a vyrábali sme tam do r. 1999. V tom istom roku sme kúpili cca 1ha pozemok blízko Liptovskej Osady , dali vypracovať projekt a vybavili stavebné povolenie na stavbu nového sídla firmy. Vtedy prišla ponuka na výmenu tohto pozemku za pozemok aj s budovou v centre obce. Po krátkom váhaní sme ponuku prijali, v roku 2000 sme sa sťahovali. Budovu aj celý areál okolo sme zrekonštruovali, podmienky na našu činnosť sa výrazne zlepšili. Všetky tieto investície sme vďaka politike bánk v rokoch 90-tych realizovali bez úveru, vyžadovalo si to nemálo úsilia a trpezlivosti. Dnes sa už môžeme plne venovať našej práci a snažiť sa o spokojnosť našich zákazníkov.

Fotogalérie:

25.JPG1997-Coneco1.JPG

© 2019 Bobell | info@bobell.sk | Úvodna stránka | Podmienky používania | Kontaktný formulár | Rss kanál |