Skoč na obsah Skoč na menu

Úvodna stránka » ENDURO team

Úvod


Motocyklový šport na Slovensku zastrešuje Slovenská motocyklová federácia - SMF, ktorej sme členmi a aj náš klub je tu zaregistrovaný. SMF organizuje seriály Majstrovstiev Slovenska a pod jej záštitou sa u nás konajú aj Európske podujatia , či Majstrovstvá Sveta.

My sa v súčastnosti zúčastňujeme Majstrovstiev Slovenska a voľných tzv "Gulášových " podujatí , ktoré majú na Slovensku a v Čechách tiež veľmi dobrú úroveň.

DSC_0067.JPG

Enduro - terénne vytrvalostné jazdenie motocyklov


Enduro - terénne vytrvalostné jazdenie motocyklov

Nielen prácou je človek živý a treba sa vedieť aj odreagovať, najlepšie pri športe. V roku 2000 sme založili vo firme motoklub, podporujeme hlavne mladých, ale aj starších jazdcov.  Činnosť klubu je zameraná na enduro motocyklový šport, naši jazdci sa zúčastňujú Majstrovstiev Slovenska v Endure a Crosscountry , príležitostne motokross. Niektorí jazdci jazdia aj seriál Majstrovstiev Európy v Endure . Úspechy a umiestnenia našich jazdcov nájdete v ich jednotlivých profiloch, v krátkosti len spomeniem, že okrem prvenstiev v jednotlivých súťažiach získali niektorí  naši jazdci aj tituly Majstra Slovenska , pódiové umiestnenie na Majstrovstvách Európy.


Sezóna 2016


Sezóna 2016

Zima bola mierna, keď sa dalo, víkendy sme trávili na motorkách v Maďarsku. Do sezóny 2016 nám pribudlo viacero jazdcov, kategóriu veterán posilnil Dalibor Belluš, Marek Vierik , minuloročný vicemajster Slovenska v kategórii Dorast MMSR postúpil do triedy Kadet už na veľkej motorke Huqvarna 125. Majstrovstvá Slovenska skúsia aj 85-kári Tomáš Vanovčan a Rasťo Šteffek. Tradičné endurocrossy Bamu v Brezne vyskúšajú aj Peter Sitko a Matej Klubica na 85-kách a Luikáš Kendera na Ktm 65. Dúfam, že v článkoch jednotlivých závodov budem pridávať len samé pozitíva a uspechy. 


Sezóna 2015


Sezóna 2015

2015 je pre náš enduro šport významný, pretože v septembri bude v Košiciach tzv. motocyklová olympiáda : Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž. Dovtedy je ale kalendár plný podujatí na ktoré sa tiež tešíme:


Sezóna 2014


Sezóna 2014

Kalendár 2014 je dosť plný, čo je dobre, pretože jazdenie nás baví. Horšie to znášali naše manželky a peňaženky.a_usmiaty


Sezóna 2013


Sezóna 2013

7.4.2013 : Sezóna sa pozvolna rozbieha, máme za sebou dva majstrovské preteky Majstrovstiev Slovenska, o dva týždne ideme na Majstrovstvá Európy do Talianska, kde bude náš klub reprezentovať Branislav Belluš ml. , ktorý jazdí tento rok aj ako reprezntant Slovenska, ďalej Dušan Čipka a jeho syn Tomáš. Servis a doprovod bude Branislav Belluš st., ktorý si mimochodom na posledných závodoch v Kuchynu kľúčnu kosť. Liečenie je teraz trochu boj s časom, ale dúfame, že všetko dobre dopadne . Reporty z už absolvovaných závodov sú na odkazoch nižšie.


Sezona 2012


Sezona 2012

vcelku úspešná sezóna, zúčastňovali sme sa Majstrovstiev Slovenska, kde v 1. výkonnostnej triede  Branislav Belluš ml. bol celkovo na 5. mieste v E2, Tomáš Čipka 9-ty v E1, vo veteránoch Dušan Čipka 5., Ervín Močáry 7-my,Branislav Belluš st. 13-ty. V superveteránoch nad 50r Jozef Šiculiak 8-my, v Hobby 125 Martin Uhrík 22.

Okrem toho Branislav Belluš ml. absolvoval celý seriál Majstrovstiev Európy, kde sa na 4T Husabergu pohyboval na 17-19 mieste, ale po zmene motocykla na ľahšiu 2T 250ku KTM bol v prvej desiatke. Vyvrcholením enduro sesóny bola Medzinárodná Šesťdňová motocyklová súťaž, kde sme mali klubové družstvo. Až do čtvrtého dňa sme sa držali na výbornom 10. mieste, žiaľ nehoda Mira Ševelu nám šance zmarila. Ale boli sme radi, že Miro zrážku s traktorom prežil bez väčších zranení. Viac sa dozviete dalej.


Sezona 2011


Sezona 2011

žiaľ, je tam len 1. pretek. Viac som nestihol a potom som sa ešte dolámal k_smutny


© 2019 Bobell | info@bobell.sk | Úvodna stránka | Podmienky používania | Kontaktný formulár | Rss kanál |